Dudak Dolgusu İle Harika Dudaklara Erişmenin Kolay Yöntemi

Estetik birçok organda yapılabildiği gibi, dudakta da sıklıkla uygulanmaktadır. Son zamanlar da çeşitli estetikler popülerdir. Botoks işlemi biraz daha geri de kalmıştır. Dudak dolgusu da önemli olan husus, uygulama biçimi ve kalıcılık süresidir. Dudak yüz bölgesin de ve görünür bölge de olduğu için, konu hakkin da bilgi sahibi olmak ve yüz tipine göre en uygun olan dolguyu bilmek gerekmektedir.

Dudak Dolgusu Ne Demektir?

Dudak dolgusu, genel olarak, dudaklara hacim vermek ya da, dudak yapısını şekillendirmek amacı ile dudakların iç bölümüne ya da etrafına, dermal dolgu ismi verilen dolgu bicimi ile, enjekte edilmesi olayıdır.

Daha doğrusu estetik bir müdahaledir denilebilir. Meme dikleştirme estetiğinde de aynı metot kullanılır. Bu işlem herkese rahatlıkla uygulanabilir. Bir sakıncası bulunmamaktadır. Uzman olan bir kişi tarafından yapılması şarttır. Dolgu işlemi yapılırken, en çok kullanılan malzeme cilde de çok faydalı olan hyaluronik asittir.

Bu asidin kullanılmasının sebebi, dudak dokusuyla uyumlu bir madde olmasıdır. Cildi pürüzsüz yaptığı gibi, dudakları da pürüzsüzleştirecektir. Hücredeki suyu tuttuğu için, dudaklar da canlı kalacaktır. Bu şekilde bir uygulama ile yapılan bu dudak dolgusu estetiği metodu, en çok tercih edilen yöntemdir. Çünkü en doğalı bu estetik şeklidir. Fransız askısı da bu şekil de doğal olarak yapılır.

Dudak Dolgusu Kimlere Uygulanabilir

İleri yaşın verdiği etki ile ciltte zamanla, kolajken ve elastik olan dokular azalarak cilt kuruyup yaşlanmaya başlar. Estetik yaptırma isteği artar. Genel olarak burun  düzeltme dolgusu yaptırılır. Bunun haricin de sarkma ve yaşlanmanın en büyük nedenlerinden biri de, hyaluronikasidin azalmasıdır. Görüntüyü düzeltmek için de çeşitli estetikle yaptırılır. Dudak dolgusu da bunlardan biridir. Dudak dolgusu zararsızdır. Hamile olanlara bile yapılabilir. Dudak kenarın da meydana gelen kırışıklık ve sarkmalar, dudak dolgusu sayesin de daha güzel görünür.

Dolguyu yaptıracak her kişiye göre farklı malzemeler de hazırlanabilir. İlk olarak, yüz tipine uygun dudak modeli seçilir. Dudak dolgusu işlemi biraz acılı olabileceğinden, öncesin de lokal anestezi uygulanabilir. Dolgu malzemesi, bir enjektör yardımı ile dudaklara gerçekleştirilir. Genel olarak bu işlem yarım saat civarı sürmektedir. Dolgu işleminin ardından, dudakta morarma ve şişlik görülebilir. İşlemin ardından bir hafta sonra, dudağın şekli oturur ve bir sorun kalmaz. İşlem pratik ve zararsızdır. Eğer aradan zaman geçtikten sonra, bir bozulma olursa, tekrar bir rötuş işlemi yapılabilir.

Dudak Dolgusunun Etkisi

Özellikle son yıllarda popüler olan estetik modellerinden birisi dudak doğrusudur. Pek çok kişi de dudak dolgusu görmek mümkündür. Eğer dozun da ve yüz tipine uygun bir şekilde yapılacaksa, son derece doğal durur ve zararsızdır.

Bu işlemlerin etkisi kişiden kişiye farklı etki edebilir. Burada yaş faktörü, dudak biçimi, ve elastiklik durumu önemli faktörlerdir.

Genel olarak bakıldığı zaman, günlük hayatı etkilemeyen ve hemen taburcu edilebilecek olan bu uygulama, kalıcılık olarak en fazla 6 aydır. Ancak bazen dolgu malzemesine ve uygulama şekline bağlı olarak, uzun süre kullanılan dolgu işlemleri de mevcuttur. Hyaluronik asit ile yapılan uygulamalarda bir sure sonra, asit eriyebileceği için, dudak dolgusu da bozulabilir. Eğer bu işlemin uzun süre kalıcı olmasını istiyorsanız, rötuşlar yaptırmalı ve işlemi tekrar ettirmelisiniz. Uygulama sıklığı arttıkça, ekonomik fiyatlar da dudak dolgusu yaptırmak mümkündür.

https://www.etileresthetique.com/ sitesinden gerekli bilgi ve hizmeti almak mümkündür. Popo kaldırma  ya dakarın germegibi farklı estetikler ile ilgili bilgiler de alabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *